Студенти та викладачі Університету приєдналися до Всеукраїнського флешмобу «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок»

27-11-2017, 10:36

На підтримку «16 днів проти насильства» щорічно проводиться кампанія Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з боротьби з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для рішень щодо проблем гендерного насильства у всьому світі.

Акція стартувала 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Цього року флешмоб, який передує старту «16 днів проти насильства», одночасно пройшов у 16 містах України. У Харкові його проведено на майдані Конституції.

У заході взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, народний депутат України, Представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостьян.

Модераторкою заходу виступила Олена Харитонова – доцент кафедри кримінального права № 1 Університету.

Під час флешмобу традиційним кольором UNiTE – помаранчевим – підсвітили монумент Незалежності України на майдані Конституції, а усі учасники акції розкрили помаранчеві парасольки на знак солідарності з акцією.

«Orange the World!» – цьогорічний слоган кампанії.

Помаранчевий символізує відразу від насильства та прагнення до кращого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат.

Студентки 3 курсу Університету Ганна Герасимова, Діана Касьяненко, Злата Пшенічнова, Аделіна Севастьянова стали активістками флешмобу, підкресливши небайдужість сучасної молоді до глобальних проблем, пов’язаних, зокрема, з гендерною рівністю, прихільність і підтримання гасла: «Не залишимо нікого осторонь: зупинимо насильство щодо жінок та дівчат!»