Студенти та викладачі активно долучаються до профорієнтаційних заходів

12-02-2018, 16:05

Члени Ліги студентів Асоціації випускників  Університету провели лекції у загальноосвітніх навчальних закладах серед учнів 9-11 класів.

Із метою підвищення правової культури школярів, залучення їх до вивчення правознавства й ознайомлення з основоположними правами для них прочитана лекція «Захист прав споживачів». З огляду на те, що тема є актуальною і викликала значний інтерес в учнів  Харківська загальноосвітня школа № 98 запропонувала провести таку ж лекцію для батьків школярів. По закінчені учні мали змогу поставити питання, які їх цікавлять студентам. Захід відбувся у: ЗОШ № 32, ЗОШ №140,  ЗОШ № 124, ЗОШ № 5,  ЗОШ № 3, ЗОШ № 98,  ЗОШ № 103, ЗОШ № 154,  ЗОШ № 123,  Гімназія № 112, ЗОШ № 76, ЗОШ № 79, ЗОШ 97, ЗОШ № 114, Гімназія № 6 та ін.

Крім того, у рамках профорієнтаційної роботи викладачі кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн зустрілися з учнями 11-х класів Люботинської гімназії № 1 Люботинської міської ради Харківської обл. Завідувач кафедри професор В.Д.Гончаренко, у зверненні до школіярів підкреслив важливість вивчення дисципліни історії України, з якої вони складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання, і надав методичні поради щодо засвоєння знань з цієї дисципліни. Асистент кафедри Н.С.Стеценко наголосила на тому, що професія правника була і залишається шанованою і затребуваною в суспільстві. Тож головне завдання, яке з честю виконує Університет, полягає в підготовці висококваліфікованих юридичних кадрів. Асистент кафедри Д.А.Григоренко розповів учням про цікаві моменти зі свого студентського життя в Університеті та звернув увагу на те, що Університет сприяє подальшій науковій діяльності випускників, надаючи можливість вступу до аспірантури. Школярів запросили на день відкритих дверей, який відбудеться в Університеті 3 березня 2018 р., а також продемонстровано презентацію про життя Університету та про його розвиток, вручили буклети та сувенірні календарики. Насамкінець учні отримали фахові відповіді на запитання щодо вступу та навчання в Університеті. Закінчилася зустріч загальним фото і домовленістю про подальшу співпрацю.

Випускниця спільної магістерської програми Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Університету Миколаса Ромеріса, помічник консула Генерального консульства України в м. Мілан (Італія) Анна Цимбалішина зустрілася з учнями  10-11 класів спеціалізованих шкіл І-ІІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області № 1-5. Під час бесід Анна розказала про своє навчання в Університеті і досвід роботи в органах студентського самоврядування, про спортивне життя і студентську самодіяльність,  детально зупинилася на можливостях додаткової спеціалізації за допомогою  сертифікаційних програм й академічній  мобільності студентів до партнерських навчальних закладів. Особливу увагу вона приділила програмам подвійних дипломів і тим можливостям, які відкриваються перед випускниками, що вільно володіють англійською мовою та відповідають іншим вимогам сучасного ринку юридичних послуг  України та Європейського Союзу.

Доцент кафедри конституційного права України Ф.В.Веніславський з метою профорієнтації випускників шкіл провів низку зустрічей з учнями 10-х та 11-х класів усіх загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів та гімназії міста Ківерці Волинської області, з учнями загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів селищ Цумань, Олика, села Дерно Ківерцівського району Волинської області.  Також він відвідав Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів-правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою Луцької міської ради Волинської області, Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні та Волинський ліцей-інтернат Волинської обласної ради м.Луцьк.

Під час бесід учні отримали детальну інформацію про Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, умови вступу і навчання в інститутах та на факультетах Університету, продемонстровано відеопрезентацію вишу та роздано інформаційні друковані матеріали, надано відповіді на запитання майбутніх абітурієнтів.

Заступник декана Слідчо-криміналістичного інституту Є.В.Ткаченко відвідав школи у м.Слов’янськ та м.Краматорськ Донецької області, а асистент кафедри конституційного права України К.О.Павшук – Фрунзенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Генічеського району Херсонської області. Вони розповіли школярам про особливості вступної кампанії 2018 р., роздали листівки, ознайомили з проведенням Дня відкритих дверей в Університеті та його офіційним сайтом.

Доцент кафедри державного будівництва В.Є.Шевєрєва та студентка 1 курсу Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Д.Мачух провели турнір з історії України серед учнів 10-11 класів історичного профілю двох гімназій та п’яти шкіл м.Суми.