Розпочала роботу дводенна Міжнародна наукова конференція «Конституція України в контексті сучасних конституційних парадигм» (Х Тодиківські читання)

27-10-2017, 17:14

У конференції беруть участь понад 150 представників з 25 вищих навчальних закладів та наукових установ України, Польщі та Білорусі (із 40 міст різних держав).

Учасників привітали проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.П.Гетьман, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ю.Г.Барабаш та завідувач кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Т.М.Слінько.

«Мені дуже приємно відкривати сьогоднішній ювілейний науковий захід, присвячений пам’яті видатного науковця, людини з великої літери.  Юрій Миколайович – це особистість, такі народжуються лише раз на тисячоліття», – наголосив А.П.Гетьман.

«Після появи у моєму житті Юрія Миколайовича Тодики я вперше збагнув, що таке Вчитель. Якось під час розмови він мені сказав: «А знаєш, що залишиться після мене? Я створив кафедру». Так, він створив кафедру, і це не тільки приміщення, до речі, непогане, а це дух і атмосфера працездатності, толерантності й порядності», – поділився з присутніми спогадами Ю.Г.Барабаш.

«Дякую всім за те, що ви зараз з нами, такі зустрічі завжди додають сил і надихають на плідну працю», – сказала Т.М.Слінько.

Під час загальної панельної дискусії виступали: проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ю.Г.Барабаш – «Конституція України як продукт соціального діалогу»; професор кафедри теорії держави та права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Д.В.Лук’янов – «Вітчизняний досвід запровадження державного фінансування політичних партій»; професор кафедри соціології та політології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Л.М.Герасіна – «Специфіка конституційних форм держави країн сходу в порівняльній парадигмі» та ін.

Також відбулися дві дискусійні панелі: «Засади сучасного конституціоналізму» і «Права людини в сучасних конституціях», а на завтра, 28 жовтня, запланована панельна дискусія: «Сучасні проблеми конституційно-правової еволюції».