Проректор з навчально-методичної роботи Університету Комаров В.В. та викладачі кафедри цивільного процесу взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Україна на шляху до Європи: реформа цивільного процесуального законодавства»

14-07-2017, 15:32

Захід відбувся в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Основними проблемами, що обговорювалися,  були − удосконалення порядку касаційного перегляду судових рішень, зокрема, визначення понять «безпідставного позову» та позову «штучного характеру», оптимізація повноважень суду касаційної інстанції; основні шляхи розвитку науки цивільного процесу в контексті загальносвітових тенденцій, удосконалення юридичної освіти як основи для майбутнього покоління юристів, забезпечення її відповідності загальносвітовим стандартам та вимогам сьогодення та ін.

У конференції взяли участь науковці, народні депутати України, судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Із основними  доповідями виступили народний депутат України, Голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Сидорович Р.М., проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік АПрНУ Комаров В.В., суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Луспеник Д.Д., а також доктор юридичних наук, доцент кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ізарова І.О.

Окрему панель конференції було присвячено реформам цивільного процесу в країнах ЄС.  Іноземними експертами виступили професор Університету Загребу Алан Узелач, приват-доцент Університету Зальцбургу Генрієтта Дуурсма-Кеплінгер, професор Вільнюського університету Вігіта Вебрайте, професор Краківського університету Радослав Флейшар і Мальгоржата Малчик та ін.

В оговоренні взяли участь викладачі кафедри цивільного процесу  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – доц. Удальцова І.В., доц. Сакара Н.Ю., ас. Кравцов С.О., ас. Цувіна Т.А., судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Мазур Л.М., Червинська М.Є.