Продовжив роботу І Харківський міжнародний юридичний Форум «Право та проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі». 2 день: дискусійна панель «Світ без корупції: міф чи реальність?», відкриті лекції, круглі столи

04-10-2017, 14:45

4 жовтня у навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого продовжив роботу І Харківський міжнародний юридичний Форум «Право та проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі».

Присутніх привітали проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, а також модератори заходу: заступник начальника управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації Національної поліції України Олексій Ілляшенко та професор юридичного факультету Університету ім. Казиміра Симонявічуса, голова Національної антикорупційної асоціації Литви Раймундас Калєснікас.

Зокрема, проф. Анатолій Гетьман  висловив сподівання, що такі події стануть традицією Університету: «Ми закладаємо фундамент проведення наукового заходу високого рівня, який буде мати важливе значення для нашої держави. Безумовно, Форум – знакова подія для всієї країни, і ми маємо запропонувати державним інституціям шляхи вирішення сучасних актуальних проблем».

До дискусії приєдналися представники національних антикорупційних інституцій і провідних громадських організацій, науковці з Лондонської школи економіки та політичних наук, Університету Ґрац, Таллінського технічного університету, Університету Вашингтона та Лі, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту держави і права імені В. М. Корецького.

Роботу дискусійної панелі відкрив проф. Раймундас Калєснікас, який присвятив свою доповідь успішному досвіду побудови системи антикорупційних установ у Литві, механізмам їх ефективної взаємодії, а також факторам коливання світового Індексу сприйняття корупції.

Проф. Роксана Брату (Лондонська школа економіки та політичних наук) зосередила увагу на сучасних проблемах і викликах, що постають під час боротьби з корупцією, а також продемонструвала переваги і вказала недоліки досвіду антикорупційних установ Румунії.

На продовження обговорення найкращих зарубіжних моделей протидії корупції директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів про основні успіхи та зосередився на перепонах у діяльності новоствореного антикорупційного органу, а також наголосив на необхідності створення незалежного та ефективного Антикорупційного суду, передбаченого чинним законодавством та міжнародними зобов’язаннями України.

У другий день Форуму, окрім головної панельної дискусії, також одночасно відбувалися такі сателітні заходи: відкрита лекція доктора права почесного професора Університету Лаваля (Квебек, Канада) Бярна Мелкевіка «Глобалізація та право: виклики сучасності»; круглий стіл Програми USAID «Нове правосуддя» «Єдиний державний кваліфікаційний іспит як передумова доступу до правничої професії: зарубіжний досвід та способи впровадження в Україні» (спеціальний гість суддя Федерального суду претензій США, професор права Богдан Футей); тренінг професора Унівеситету імені Вашингтона та Лі (Вірджинія, США) міжнародного експерта Програми USAID «Нове правосуддя» з юридичної освіти Джеймса Молітерно «Сучасні інтерактивні методи викладання правової етики»; зустріч зі студентами радника з правових питань операцій МКЧХ в Україні Нішат Нішат (Австралія); відкрита лекція професора міжнародного права Женевського Університету (Швейцарія) та доцента у Квебекському Університеті в Монреалі (Канада) Марко Сассолі «Як забезпечити повагу до міжнародного гуманітарного права»; круглий стіл «Відповідальність бізнесу у сфері прав людини: досвід країн Вишеградської четвірки для України» (ключові спікери: член Ради чеського інституту менеджерів інформаційної безпеки Томаш Флідр; доктор філософії, доцент Інституту теоретичного правознавства імені Густава  Радбруха в Університеті Павола Йозефа Шефаріка в Кошице (Словаччина) Петро Чурош); відкрита лекція  професора Факультету права Національного Університету Сінгапуру Венсана-Жоеля Пру «Міжнародне гуманітарне право, відповідальність держав та інші аспекти міжнародного права, пов’язані з тероризмом» та ін.

Для учасників Форуму та з нагоди Дня юриста у палаці Студентів відбувся святковий концерт.