Проведено перший конкурс судових дебатів із міжнародного права

23-05-2012, 16:24

22 та 23 травня проведено перший конкурс судових дебатів із міжнародного права англійською мовою, організований за підтримки ректорату, профспілкового комітету студентів, кафедри міжнародного права та студентами-гуртківцями.

Навчальні судові дебати з міжнародного права – учбове моделювання судового засідання Міжнародного суду ООН, в якому команди грають ролі представників держав, що звертаються до Міжнародного суду ООН для вирішення зустрічних позовних вимог.

Метою проведення конкурсу було поглиблення знань студентів у галузі міжнародного публічного права; розвиток ораторських навичок студентів-правників, вміння знаходити та використовувати правову інформацію в умовах обмеженого часу, здатності працювати в команді, навичок професійної англійської мови; пошук студентів для команди, що представлятиме Університет на Конкурсі з міжнародного права ім. Філіпа К.Джессапа (Philip C.Jessup International Law Moot Court Competition) в 2013 році.

У конкурсі брали участь чотири команди по два гравці в кожній. Суддями на конкурсі виступили викладачі кафедри міжнародного права, серед них: кандидат юридичних наук Т.М.Анакіна, кандидат юридичних наук Т.В.Комарова, кандидат юридичних наук О.В.Сенаторова, кандидат юридичних наук В.М.Сорокун, аспірант кафедри міжнародного права Ю.О.Толстенко.

У фіналі перемогу одержала команда “Potior iure” Марка Опанасюка та Роксани Оганезової, студентів 4 курсу факультету підготовки кадрів для органів юстиції. Нагороду «Кращий оратор» отримала Аліна Щетиніна, студентка 3 курсу факультету підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду України.

Нагороди переможцям (медалі, грамоти та кубки) вручив проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш.