На стажування – до американського університету: в НЮУ імені Ярослава Мудрого презентували програму імені Фулбрайта в Україні

19-02-2018, 16:14

У Університеті відбулася презентація програм імені Фулбрайта в Україні – стипендійних програм для студентів, аспірантів, молодих науковців, фахівців-гуманітаріїв на навчання, стажування, наукові дослідження в університетах, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах США. Про можливості, які надаються, розповіла координатор І.Л.Бариш.

На сьогодні вона не лише одна з найвідоміших, а й із найстаріших програм міжнародного обміну, адже діє з 1946 року й охоплює 155 країн. В Україні за програмою ім. Фулбрайта провадиться діяльність із 1992-го. За цей час нею скористалися багато відомих і перспективних науковців, студентів, дослідників. До їх послуг – усі ресурси університету: лабораторії, бібліотеки, технічне оснащення. Серед фулбрайтівських стипендіатів свого часу були Ольга Кройтор, яка працювала у МВФ у Вашингтоні та співробітником Світового банку (Міжнародного банку реконструкції та розвитку у Лондоні);  доцент кафедри цивільного права В.М.Крижна (Fulbright Scholar Program), викладач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права А.С.Лукаш (Fulbright Faculty Development Program); а двічі ним був доцент кафедри конституційного права України В.В.Речицький.

Своїм досвідом наукового стажування в США поділилися присутні на заході професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права О.Ю.Шостко, доцент кафедри держави і права Д.О.Вовк і випусник НЮУ імені Ярослава Мудрого Олена Жилінкова.

Координатор І.Л.Бариш відзначила високий рівень підготовки наших викладачів і студентів, глибину їх знань предмета та іноземної мови; оголосила перелік усіх конкурсів на наступний рік (Fulbright Graduate Student Program, Fulbright Foreign Language Teaching Assistant,  Fulbright Scholar Program, Fulbright Research and Development Program); розповіла про особливості кожного з них, етапи відбору, вимоги до кандидатів, достатній рівень володіння англійською мовою у балах, кінцевий строк подання документів, вимоги надання візи J-1, яку отримають учасники програми, щомісячну стипендію, медичне страхування, безкоштовний проїзд в обидва кінці тощо.

Згідно з умовами програми стипендіати Фулбрайта після закінчення навчання і терміну гранту зобов’язані повернутися в Україну на 2 роки.

Довідка:

Програми імені Фулбрайта:

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів і випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий строк подання заяв – 16 травня щороку

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий строк подання заяв – 1 червня щороку

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту.

Кінцевий строк подання заяв – 15 жовтня щороку

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Кінцевий строк подання заяв – 1 листопада щороку