На міському кладовищі №2 (вул. Пушкінська, 102) відбулося відкриття пам’ятника Герою України, почесному громадянину міста Харкова, академіку права В.В. Сташису

01-11-2012, 15:38

Поклавши біля пам’ятника Володимиру Володимировичу квіти, ректор Університету В.Я.Тацій звернувся до присутніх: «Пройшов майже рік, а ми всі, рідні, близькі, друзі, колеги з різних куточків нашої країни та світу відчуваємо втрату і розуміємо, як його нам не вистачає. Ми не можемо робити все так, як це робив він. Важко навіть уявити, який простір він займав. Завдяки його зусиллям колектив нашого вузу працює стабільно, динамічно розвивається, тому що залишилися його учні, досі працюють механізми, правила та традиції, які Володимир Володимирович започаткував і розвивав протягом десятиліть своєю самовідданою працею. Ми щиро вдячні йому, бо ті досягнення, які є в нашого колективу, це, перш за все, його заслуга. Хочу подякувати доньці Оксані, архітекторам, скульпторам, будівельникам − усім, хто брав участь у розробці проекту та виконанні пам’ятника. На мій погляд, пам’ятник повністю передає образ, характер, вольові якості В.В.Сташиса. Ми завжди будемо пам’ятати роки співпраці зі своїм Учителем, не забудемо його надзвичайної працелюбності, вимогливості, принциповості, творчого натхнення, які були і залишаються для нас взірцем і збагачують духовно та інтелектуально».

Перший проректор Харківської духовної семінарії, протоієрей Валентин провів заупокійну літію та освячення пам’ятника.