Науковці Університету взяли участь у першому засіданні Конституційної асамблеї (КА)

20-06-2012, 10:26

Членами КА є: ректор В.Я.Тацій, перший проректор Ю.П.Битяк, проректор з наукової роботи А.П.Гетьман, проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш, завідувач кафедри теорії держави і права О.В.Петришин, директор Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України В.І.Борисов, завідуюча кафедри державного будівництва С.Г.Серьогіна, завідувач кафедри міжнародного права М.В.Буроменський, директор Кримського юридичного інституту Н.О.Гуторова, професор кафедри конституційного права В.П.Колісник, доцент кафедри конституційного права В.В.Речицький, доцент кафедри кримінального процесу О.Г.Шило.

На заході були присутні понад 90 відомих політичних і громадських діячів, серед яких колишні Президенти Л.М.Кравчук, Л.Д.Кучма, В.А.Ющенко, лідери фракцій парламенту, відомі юристи та представники громадських організацій.

Відкриваючи засідання, Президент України В.Ф.Янукович звернув особливу увагу на те, що процес реформування Конституції має об’єднати суспільство, підсилити інші започатковані в державі реформи та вивести їх на якісно новий рівень реалізації.

З доповіддю про можливі шляхи Конституційного реформування виступив В.Я.Тацій.

КА створена як спеціальний допоміжний орган при Президенті. Головою асамблеї був призначений перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук.

До завдань КА входить підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції, організація суспільного, професійного (за участю міжнародних експертів) обговорення цього законопроекту, а також доопрацювання тексту за результатами такого обговорення.

На першому засіданні КА прийнято за основу регламент, який передбачає, що всі зміни в Конституції будуть прийматися 2/3 від членів КА, яких зараз 95.

Сформовані робочі органи − комісії та координаційне бюро.

Головою комісії з правоохоронної діяльності обрано В.Я.Тація; головою комісії з адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування − С.Г.Серьогіну.