Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні пан Гійом Шойрер (Guillaume Scheurer) відвідав Університет та зустрівся з керівництвом та студентами

31-05-2017, 13:12

Зустріч з представником дипломатичної місії Швейцарії відбулася за участі ректора Василя Тація, проректора з навчальної роботи Юрія Барабаша та керівника міжнародного відділу Олександра Частника.

Під час обговорення нагальних питань з керівництвом вишу посол Швейцарії в Україні висловив сподівання на подальшу успішну реалізацію реформ освітньої галузі та наголосив на важливості ефективного партнерства. Сторони висловили впевненість у розвитку співпраці між швейцарськими вишами та Університетом,  зокрема, участі українських студентів у швейцарських освітніх стипендіальних програмах.

Пан Шойрер прочитав для студентів лекцію (англійською мовою) про історію,  державний устрій, політичну систему та політичні партії, зовнішню політику, науку Швейцарської Конфедерації, а також історію відносин між Україною та Швейцарією.

Пан Посол розпочав свій виступ з короткого історичного огляду починаючи з 1291 року, заснування Швейцарської Конфедерації. На прикладі процесів, що відбувалися в Швейцарії протягом століть, він розповів про становлення країни як однієї з найконкурентніших економічно розвинених  держав світу.

Він нагадав всім присутнім відомі міжнародні швейцарські бренди, які представляють банківську й фармацевтичну сфери, а також галузь виробництва годинників, сирів, шоколаду. «Та мало хто знає, що деякі наші компанії співпрацюють з американським космічним дослідним центром NASA (зокрема, виробляють двигуни для роботів, які працюють на Марсі) і деталі до айфонів», – сказав посол, додавши, що Швейцарія стала успішною країною завдяки активному розвитку малого й середнього бізнесу, передусім у галузі машинобудування і текстильної  промисловості.

У Швейцарії різні етнічні та релігійні групи, 4 національні мови, влада не сконцентрована у єдиному органі (децентралізована), існують тисячі неурядових організацій тощо. Міста і кантони (26 кантонів, 2900 муніципалітетів) мають високий ступінь автономії: дві третини податкових надходжень йдуть до місцевого бюджету, і лише одна третина –  федерального. Федералізм має позитивне значення і розглядається як стабілізуючий фактор.

Гійом Шойрер навів цікаві приклади прямої демократії – взаємодії народу та уряду у рамках ініціатив та референдумів. Державна політика не віддалена від потреб громадян.

Окремо Посол зупинився на системі вищої освіти. У кожному регіоні освітній заклад/школа має власні регіональні (не федеральні) закони і правила.

По закінченні зустрічі Гійом Шойрер відповів на запитання студентів, які стосувалися різних аспектів: які головні навички та вміння мають бути у успішного дипломата; якщо б він мав вибір: юрист або дипломат – що б він обрав?; щоб Посол порекомендував студентам нової генерації; секрет успіху у боротьбі з корупцією тощо.

Посол зробив запис у Книзі почесних гостей Університету.