Міністр юстиції України П.Д.Петренко зустрівся зі студентами Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України

03-10-2017, 16:38

У заході  також взяли участь ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій, проректор з наукової роботи А.П.Гетьман, проректор з науково-методичної роботи В.В.Комаров, директор Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України В.І.Маринів, керівник Юридичної клініки В.П.Янишен, начальник Головного управління територіального управління юстиції у Харківській області  О.В.Чурсін, директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Луганській та Харківській областях А.І.Бородавка, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги О.П.Бонюк.

Представляючи гостя, ректор В.Я.Тацій подякував йому, що, незважаючи на зайнятість, він знайшов час і взяв участь у І Харківському міжнародному юридичному Форумі «Право та проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі», а також проведе зустріч зі студентами Університету.

«Тільки під час особистого спілкування зі студентством можна зрозуміти реальні проблеми, які їх турбують, та з’ясувати, на що треба звернути особливу увагу», – додав Василь Якович.

Після цього відбулося  підписання  двох важливих документів.

1. Договір про співробітництво між Міністерством юстиції України та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, який передбачає:  участь науковців Університету в розробленні законопроектів, проведення наукового аналізу загальнодержавних програм розвитку та подальшої їх реалізації і  наукової експертизи. Крім того, договір містить положення, згідно з якими   до навчальних планів Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України включено дисципліни, спрямовані на поглиблення професійної орієнтації студентів та їх практичну підготовку до роботи в органах юстиції.  Студенти для проходження навчальної та інших видів практики будуть направлятися в апарат Міністерства юстиції України, його територіальні органи та ін.

Документ підписали ректор Університету В.Я.Тацій та Міністр юстиції П.Д.Петренко.

1. Меморандум про співпрацю між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Координаційним центром з надання правової допомоги. Відповідно до документа співробітництво полягатиме в організації співпраці, консолідації зусиль Сторін і вжиття комплексу заходів, спрямованих на формування спільноти кваліфікованих правників (юристів) та їх залучення до роботи в системі безоплатної правової допомоги в Україні; проведенні сумісних розробок і досліджень, підготовці інформаційно-аналітичних матеріалів і пропозицій щодо удосконалення відповідної нормативно-правової бази тощо.

Документ підписали проректор Університету В.В.Комаров  та  в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги О.П.Бонюк.

Звертаючись до присутніх, Міністр юстиції України П.Д.Петренко сказав, що радий відвідати один із кращих університетів країни, який став першим з юридичних вузів, що тісно і плідно співпрацює з Міністерством юстиції, додавши: «Зустрічі з молоддю завжди надихають».

У своїй промові Павло Дмитрович розповів про реформу юридичної освіти. Міністр  торкнувся запровадження в Україні повноцінної системи пробації, зосередився  на системі безоплатної правової допомоги, частиною якої є юридичні клініки, зазначивши, що безоплатна правова допомога – це надважливий проект не лише для Мін’юсту, а й для всієї країни. «Закон – один для всіх, і українці мають право на захист», – наголосив   він.

Далі зустріч проходила у форматі запитання-відповідь. Міністру ставилися питання  стосовно змін і перспектив розвитку законодавства,  судової системи, монополії адвокатури та ін.