Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідав Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

06-06-2018, 16:05

На зустрічі з Міністром закордонних справ України П.А. Клімкіним та Головою Харківської обласної державної адміністрації Ю.О. Світличною у навчально-бібліотечному комплексі були присутні викладачі та студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та інших ЗВО Харківської області.

Ректор В.Я.Тацій (модератор заходу) у своєму вступному слові наголосив, що бажання провести такий захід як з боку Університетської спільноти, так і зі сторони очільника МЗС України – довгоочікуване і взаємне (певний час не відбувалася через щільний робочий графік міністра).

Павло Анатолійович Клімкін відзначив, що цього року МЗС святкує неформальний ювілей – 20 років партнерства з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого. Він наголосив на тому, що Харківська область має чи не найбільшу кількість своїх представників серед співробітників міністерства: «Наше 20-річне партнерство – це партнерство навколо знань та вашого досвіду. Від вас реально все залежить, – звернувся міністр до студентів. – Майбутнє буде виглядати не так, як було кілька років тому. Або ми зможемо стати відомими всьому світу, або ми будемо абсолютно в іншій реальності».

Власне молодь, за словами міністра, повинна стати генератором ідей для розвитку держави.

«Не так багато юридичних шкіл і ця школа – унікальна, з надзвичайною концентрацією інтелекту. Вам реально пощастило вчитися тут, і ви це зрозумієте пізніше. Без цієї юридичної школи українських юристів не було б. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – заслужено визнаний в Україні та за її межами. Проте нам не вистачає класних креативних юристів, Міністерство дуже потребує вашого драйву, ваших знань. Особисто я намагаюсь сприяти кар’єрному розвитку амбітних людей, тих, кому не байдуже… І я переконаний, що тільки для таких молодих людей є майбутнє і в світі, і в Україні», – наголосив Павло Анатолійович, звертаючись до студентів.

Після короткої вступної промови міністр запропонував перевести зустріч у режим запитань і відповідей. Студентів, які вирішили взяти участь у розмові, цікавили питання: перспектив стажування і подальшого працевлаштування в підрозділах і службах Міністерства закордонних справ України; преференцій при працевлаштуванні випускників певних вишів; ролі української молоді у інтенсифікації процесів Євроінтеграції; буденних труднощів у роботі дипломатичного корпусу; звільнення Олега Сенцова та інших політичних в’язнів; будівництва «Північного потоку»; організації миротворчої місії ООН на Донбасі тощо.

У результаті розмова вийшла щира і справді інформативна.

Наприкінці свого перебування у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого міністр закордонних справ України Павло Анатолійович Клімкін відвідав картинну галерею, зал рідкісної книги наукової бібліотеки Університету і зробив запис у Книзі почесних гостей.