Курсанти І курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України склали Військову присягу

29-09-2012, 17:06

Ритуал проходив на Меморіалі Слави захисникам Вітчизни, загиблим під час Великої Вітчизняної війни. Курсанти першого курсу присягнули на вірність Українському народові, проголосивши перед строєм текст Військової Присяги, у якому зібрані та лаконічно сформульовані найважливіші вимоги до військовослужбовця, що підлягають беззаперечному виконанню.

Відкрив захід Перший заступник Голови Служби безпеки України, генерал-полковник П.М.Шатковський: «Вітаю вас із визначною подією у вашому житті! Будьте завжди вірні і віддані справі захисту нашого народу, нашої суверенної Української держави! Свято виконуйте свій військовий обов’язок! З Дня складання присяги ви берете на себе відповідальність за виконання конституційного обов’язку перед Українським народом. Як майбутні офіцери, ви повинні неухильно дотримуватися принципів верховенства права, виховувати в собі високі професійні та моральні якості!»

Із святом курсантів привітали та виступили з промовами про значення Військової присяги для сумлінного, самовідданого служіння Україні: заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, керівник апарату В.В.Хома; народний депутат В.В.Писаренко; секретар Харківської міської ради О.М.Новак.

До присутніх звернувся ректор Університету, генерал-полковник юстиції В.Я.Тацій: «Від імені двадцятисемитисячного колективу Університету щиро вітаю вас із цією знаменною подією – складанням Військової присяги на вірність українському народові! У цей урочистий для вас день бажаю вам і вашим близьким міцного здоров’я,  мирного неба, успіхів у навчанні і всього найкращого!»

Від імені батьків курсантів першокурсників привітав В.П.Летючий; від курсантів першокурсників – О.В.Усиков.

На заході також були присутні: начальник Управління СБУ в Харківській області, генерал-майор В.М.Вишневський; начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Р.В.Шаповал; перший заступник прокурора Харківської області В.С.Суходубов; перший проректор Університету Ю.П.Битяк; проректор з економіки та соціального розвитку Університету І.К.Прищепа; начальник Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ генерал-майор І.І.Мусієнко та ін.

Військовослужбовці Інституту поклали квіти до вічного вогню пам’ятника захисникам Вітчизни, загиблим під час Великої Вітчизняної війни. Після установки корзин з квітами пролунали 3 постріли салютної команди.

Клірик Храму Святих апостолів Петра і Павла м.Харкова протоієрей Дмитро Гужва звернувся до курсантів зі словами пастирського благословення та провів освячення особового складу.

По закінченні курсанти та оркестр пройшли урочистим маршем.

Майбутніх офіцерів прийшли привітати студенти, їх батьки, а також співробітники Інституту.

Військову присягу в цьому році склало 98 курсантів.

На завершення урочистостей з нагоди складання Військової Присяги відбувся святковий концерт у Палаці студентів.