До 95-річчя від дня народження професора М.І.Бажанова проведено асамблею студентських наукових гуртків з кримінального права

20-12-2017, 19:41

Організатор – кафедра кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У асамблеї (яка відбувалася у два етапи: виступи спікерів та фінальна дискусія)  взяли  участь студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна і  Харківського національного університету внутрішніх справ.

Розпочався захід виступом професора кафедри кримінального права №1  Ю.В.Бауліна (модератора), який, звертаючись до присутніх, поділився спогадами про свого Вчителя і зазначив, що Марко Ігоревич Бажанов був прекрасною і щирою людиною: «Людяність, порядність, принциповість, готовність завжди прийти на допомогу. Всім нам пощастило, що така видатна людина працювала у нашому колективі і була нашим наставником».

Після цього було презентовано архівний відеофільм про життя та наукові роботи видатного вченого.

Гідним продовженням стали доповіді, з якими виступили: курсант 4 курсу Харківського національного університету внутрішніх справ Василь Авдєєв – «Щодо функцій та джерел кримінального права в працях М.І.Бажанова»; студентка 2 курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції НЮУ імені Ярослава Мудрого Юлія Мілоненко – «Співвідношення кримінального права і кримінального законодавства»; студент 3 курсу Інституту підготовки кадрів до органів юстиції України НЮУ імені Ярослава Мудрого Владислав Сінявін – «Застосування кримінального закону за аналогією»; студентка 2 курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції НЮУ імені Ярослава Мудрого Діана Войтова – «Малозначність як обставина, що виключає злочинність діяння» та ін.

За підсумками роботи буде надрукована збірка тез.

Довідково: доктор юридичних наук, заслужений професор Національної юридичної академії України (нині – Університет), академік Академії правових наук України імені Ярослава Мудрого (нині – Національна академія правових наук України) М.І.Бажанов – блискучий учений, один із засновників харківської школи кримінального права і процесу, відомої як в Україні, так і далеко за її межами. Протягом багатьох років Марк Ігорович виконував обов’язки завідувача кафедри кримінального права. Своїм прикладом він доводив, що наука, служіння їй – це і велика радість, і великий труд. Під час роботи на кафедрі кримінального права за його участю були підготовлені 8 докторів і понад 50 кандидатів юридичних наук. Протягом багатьох років він був беззмінним членом Науково-консультативної ради Верховного Суду України. Професор М.І.Бажанов брав участь у розробці багатьох кримінально-правових законів, був членом робочої і редакційної групи Кабінету Міністрів України, яка підготувала проект Кримінального кодексу України 2001.