До уваги бажаючих і зацікавлених прес-реліз І Харківського міжнародного юридичного Форуму «Право та проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі»

29-09-2017, 16:58

3-6 жовтня відбудеться наймасштабніша подія соціально-правового життя –   І Харківський міжнародний юридичний Форум «Право та проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі».

Організатори: Харківська обласна державна адміністрація, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого і  Національна академія правових наук України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Нове правосуддя» та ОБСЄ.

Основна ідея Форуму – висвітлення та обговорення нагальних глобальних проблем сучасного світу й пошук шляхів розвитку і вдосконалення Україною власних економічних, соціальних та правових інститутів.

Провідні теми заходу  сконцентровані на одній з головних цілей сталого  розвитку: сприяння побудові мирного та відкритого суспільства, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення справедливих, підзвітних та заснованих на широкій  участі установ усіх рівнів.

Науковими майданчиками Форуму стануть чотири основних локації – приміщення  Національної академії правових наук України (вул. Пушкінська, 70), центральний корпус  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (вул. Пушкінська, 77), навчально-бібліотечний комплекс  університету (вул. Пушкінська, 84-а),  Палац студентів університету (вул. Пушкінська, 88).

До участі як ключові доповідачі запрошені досвідчені політики, урядовці та науковці зі світовим ім’ям з України, Білорусі, Данії, Канади, Литви, Нідерландів, Німеччини, Сінгапуру, США, Швейцарії, співробітники міжнародних організацій, структурних підрозділів ЄС, відомі правозахисники і представники юридичного бізнесу. Усього участь у заході підтвердили представники понад 20 країн світу.

Зокрема,  доповідачами та модераторами стануть: старший радник з питань політичних фінансів і Директор Регіонального бюро Європи Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), професор Магнус Оман;  професор Університету імені Вашингтона та Лі (Вірджінія, США) Джеймс Молітерно; професор Національного університету Сінгапуру Венсан-Жоель Пру; доктор права, почесний професор університету Лаваля (Квебек, Канада) Б’ярн Мелкевік; професор міжнародного права Женевського Університету (Швейцарія) та доцент у Квебекському Університеті в Монреалі (Канада)  Марко Сассолі; ректор Університету Миколаса Ромеріса (Литва) Алгірдас Монкевічюс; професор Університету Казіміраса Симонавічюса  (Литва) Раймундас Калєснікас;  Почесний Президент Міжнародного Товариства Військового Права та Права Війни, Член Консультативної Ради Амстердамського Центру Міжнародного Права (ACIL) Дітер Флек; програмний директор  Датського інституту прав людини Євгенія Клементьєва; суддя Адміністративного суду м.Берлін,  голова представництва Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) у Казахстані Йорг  Пуделька; незалежний експерт з гуманітарних питань, заступник глави делегації МКЧХ в Москві в 2014-2015 роках Брюно Ускіне;  заступник директора Женевського центру демократичного контролю за збройними силами (DCAF), доктор Філіпп Флурі; професор Університет імені Вашингтона та Лі (Вірджінія, США) Томас Райс.

Центральну владу на Форумі представлятимуть: Генеральний прокурор України Юрій Луценко, Міністр юстиції України Павло Петренко; в.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко; заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов; заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль; заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич; голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

У межах заходу відбудуться панельні дискусії, круглі столи, відкриті лекції, майстер-класи, тренінги,  на яких учасники матимуть можливість обмінятися думками за такою тематикою:

• міжнародне гуманітарне право: глобальні та регіональні виклики
  • світ без корупції: міф чи реальність?
  • право на справедливий суд: європейська традиція та український контекст
  • правові засади екологічної та продовольчої безпеки: проблеми імплементації міжнародних стандартів.

Оргкомітет

тел. +380 57 704 93 31