До Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Університеті відбулися урочисті заходи

08-05-2017, 13:18

За традицією на міському кладовищі № 2 пройшло вшанування пам’яті ветеранів війни − видатних вчених, які працювали тривалий час у виші. Члени ректорату, викладачі та співробітники Університету поклали квіти до могили першого проректора В.В.Сташиса, а також В.П.Маслова, Р.С.Павловського, А.Й.Рогожина, О.І.Свєчкарьова, М.М.Страхова, М.В.Цвіка та ін.

Звернувшись до присутніх, ректор Університету В.Я.Тацій зазначив: «Ніколи в житті ми не зможемо відпустити від себе невмирущі спогади про тих, хто наближав звитягу заради майбутніх поколінь. У цей незабутній день ми згадуємо всіх, чиє життя відняла війна, низько вклоняємося та складаємо безмірну шану ветеранам, які героїчно винесли тяготи воєнного лихоліття».

«Із словами глибокої пошани звертаюся до наших ветеранів, учасників війни, яких, на жаль, щороку стає все менше. На вашому прикладі виховано не одне покоління. І, незважаючи на похилий вік, ви продовжуєте нести правду про ті жорстокі часи, надихаєте берегти скарбницю пам’яті нашого народу, передаєте багатий життєвий досвід тим, кому ще тільки належить зміцнювати славу і могутність нашої країни. Ви вчите молодь любити рідну землю і виховуєте відчуття відповідальності за нашу Вітчизну. Низький вам уклін, шановні переможці, і сердечні слова вдячності», − сказав В.Я.Тацій.

На урочистій зустрічі ректор В.Я.Тацій та голова профкому співробітників В.Г.Білик щиро привітали ветеранів − Ф.П.Герасимова, В.О.Коновалову, Є.С.Котелевську, С.В.Коткова. Вони подякували їм за мужність й героїзм, проявлені як в роки війни, так і в складний повоєнний період, а також вручили грошові премії від Університету та профкому.

Ветерани, члени ректорату, курсанти поклали квіти до пам’ятника викладачам, працівникам та студентам вишу, які загинули у Другій світовій війні. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

У Палаці студентів Університету відбувся святковий концерт.