До Дня пам’яті та примирення і з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Університеті проведено низку заходів (оновлено)

08-05-2018, 13:49

Урочистості почалися зустріччю проректора з наукової роботи А.П.Гетьмана та голови профкому співробітників В.Г.Білик із ветеранами війни та праці, під час якої вони щиро привітали Р.П.Зубкову, В.О.Коновалову, Є.С.Котелевську, С.В.Коткова та ін., подякувавши їм за мужність й героїзм, проявлені як в роки війни, так і у складний повоєнний період.

«Із словами глибокої пошани звертаюся до наших ветеранів – прекрасних, милих, чудових вчителів. Саме ви зробили цей заклад вищої освіти унікальним і найкращим в Україні й світі, завдяки вашій душі й серцю наш Університет процвітає», – сказав А.П.Гетьман.

Після цього гостей запросили до святкового столу і вручили грошові премії від Університету та профкому.

Продовжилися заходи у дворі ЗВО біля пам’ятника викладачам, працівникам та студентам Університету, які загинули у Другій світовій війні. Ректор В.Я.Тацій наголосив: «Україна від воєнного лихоліття постраждала чи не найбільше за інші країни. Немає такої родини, в якій би хтось не загинув, так само, як немає такої сім’ї, яку війна обійшла б стороною. Саме тому ми, як ніхто інший, розуміємо, що таке втрачати найдорожчих людей». Звертаючись до студентства, Василь Якович додав: «Якщо вам пощастило і ваші діди та прадіди ще живі, передайте слова вдячності й низько вклоніться їм».

Ветерани, члени ректорату, курсанти поклали квіти до пам’ятника викладачам, працівникам та студентам ЗВО, які загинули у Другій світовій війні, і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

8 травня курсанти та співробітники Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України НЮУ імені Ярослава Мудрого разом з ректором В.Я.Тацієм поклали квіти до пам’ятника викладачам та студентам ЗВО, які загинули в роки війни. У цей день курсанти відвідали тематичну виставку, організовану Науковою бібліотекою та зустрілись з П.О.Конюшенком – головою Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки ветеранів війни. Петро Омелянович зазначив, що ветерани вбачають свою місію у героїко-патріотичному вихованні молодого покоління, яке має шанувати пам’ять тих, хто ціною свого життя здобув свободу та незалежність держави.

Курсантами 1-го курсу Інституту здійснено упорядкування прилеглої території біля могил Героїв Радянського Союзу В.М.Косова, А.В.Петрова, М.П.Титова.

13 травня змінний склад Інституту відвідав меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва» – місце, де ввечері 22 серпня 1943 року І.С.Конєв віддав наказ арміям Степового фронту про нічний штурм Харкова. Майбутні офіцери вшанували пам’ять загиблих учасників Другої світової війни та взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника.