15-06-2017, 16:23

Метою є створення платформи для наукової дискусії з питань конституційного реформування студентами та молодими науковцями.

Відкрила захід і керувала роботою круглого столу завідувач кафедри, к. ю. н., доцент Т.М. Слінько, яка зазначила: «Ухвалення Конституції України 21 рік тому без перебільшення заклало фундамент для розвитку усієї правової системи на десятиліття. Визнання принципу верховенства права, прямої дії норм Конституції, гарантування місцевого самоврядування, інших важливих принципів світового конституціоналізму, заснування Конституційного Суду України, інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – все це відбулося завдяки появі Конституції України. Її цінності і принципи втілюються в життя передусім завдяки здійсненню правосуддя – діяльності судів загальної юрисдикції і Конституційного Суду України. Однак текст конституції зазнає реформування, яке повинно зміцнити підвалини єдності суспільства та закласти основу для формування сучасної політичної нації».

Студенти та молоді науковці обговорили актуальні питання органічного конституціоналізму, виборчого права, реформування системи правосуддя, адвокатури, доступу до персональних даних, окреслили перспективні напрями вдосконалення конституційного тексту.