10-07-2017, 16:27

Захід відбувся у Харкові 7 липня 2017 р. та  зібрав понад 500 учасників, серед яких – громадські активісти, політики, бізнесмени, вчені, представники дипломатичних установ та міжнародних організацій.

Оргкомітет «Global Gender Forum» очолили перша леді України М.Порошенко, представник Президента України у Верховній Раді України, народний депутат України І.Луценко та голова Харківської облдержадміністрації Ю.Світлична.

У своїх доповідях вони звернули увагу на важливість формування гендерного мейнстрімінгу у сучасній політиці. Уповноважений з прав людини В.Лутковська відзначила, що гендерний паритет веде до формування інклюзивного середовища і толерантного суспільства. Голова офісу ради Європи Мортен Енберг звернув увагу на специфічні бар’єри доступу до правосуддя жінок в Україні, проблеми з медійною гендерною рівністю, важливість ратифікації Стамбульської конвенції. Міжнародні партнери України підкреслили, що попередження насильства щодо жінок в зоні збройного конфлікту, протидія домашньому насильству – невід’ємні складові верховенства права.

Під час модерованої дискусії щодо значущості гендерної рівності для соціальної відповідальності суспільства заступник міністра освіти і науки Р.Греба розставив акценти навколо гендерної пріоритезації в сучасному освітньому просторі. Заступниця міністра соціальної політики Н.Федорович представила аудиторії дорожню карту реформування соціальної політики з урахуванням гендерних підходів та практик. Виступи експертів дискусійної панелі О.Харитонової, Л.Бєлової, С.Кушнір, О.Марущенка, Н.Фастовець, Ю.Біденко стосувалися широкого спектра питань гендерних стереотипів та їх соціальних агентів, політичної довіри та толерантності, освітніх експериментів на Харківщині з урахуванням гендерно-почуттєвого підходу, гендерної рівності в українському бізнесі, політичного представництва жінок та їх ролі у розв’язанні конфліктів. Дискусія викликала жваву реакцію серед учасників заходу. Її важливим результатом стали домовленості щодо подальшого розвитку започаткованих ініціатив, відкриття нових гендерно-просвітницьких майданчиків у вишах Харківщини, розвиток співробітництва між громадськими активістами та представниками владних структур у зазначеному просторі.