В Інституті управління і права Університету (м. Київ) проведено круглий стіл «Актуальні проблеми процедури банкрутства в Україні»

29-04-2017, 11:13

Круглий стіл організовано кафедрою загально-правових дисциплін Інституту спільно з Незалежною асоціацією банків України за участю факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

У роботі круглого столу взяли участь судді місцевих, апеляційних господарських судів та Вищого господарського суду України, науковці, арбітражні керуючі, представники банківських установ, інші фахівці у галузі банкрутства, а також студенти Інституту.

З вітальним словом до учасників звернулися директор Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ) Ткаченко Юрій Володимирович, завідувач кафедри загально-правових дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ) Поляков Борис Мусійович, завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Микієвич Михайло Миколайович  та голова Комітету з питань захисту прав кредиторів Незалежної асоціації банків України, заступник Голови Правління АТ «УкрСиббанк» Панов Сергій Миколайович, які висловили подяку організаторам заходу та побажали учасникам круглого столу плідної роботи.

Найбільш жваве обговорення в учасників круглого столу викликав зміст проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства», зареєстрований в Верховній Раді України 21.10.2016р. за № 3132-д. Як зазначив завідувач кафедри загально-правових дисциплін Інституту Поляков Б.М., найбільш проблемними є зміни в частині порушення провадження у справі про банкрутство, оскарження судових актів, формування пасиву боржника, мирової угоди та спрощеного банкрутства підприємств, що ліквідуються.

Не менш цікавим було висвітлення учасниками круглого столу актуальних питань, пов’язаних з реалізацією майна боржника на аукціоні, а також визнання останнього недійсним в судовому порядку.

За результатами круглого столу учасниками було прийнято Резолюцію  про створення з представників суддівської спільноти, арбітражних керуючих та представників банківських установ робочої групи з підготовки проекту Закону про внесення змін до законодавства про банкрутство.

З програмою заходу можна ознайомитися за посиланнями: http://kiup.nlu.edu.ua та https://www.facebook.com/KIUPNLU/.