В Інституті підготовки юридичних кадрів для СБ України НЮУ імені Ярослава Мудрого проведено заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

26-06-2018, 08:05
20 червня, напередодні  відзначення в Україні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв  війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця, однією безіменною могилою на Харківщині стало менше. Завдяки зусиллям особового складу Інституту встановлено ім’я одного загиблого у роки Другої світової війни, захоронення якого сторожко оберігала могила Невідомого солдата у Золочівському районі Харківської області.
Поховання було випадково знайдено співробітниками Інституту ще в 2017 році, після чого розпочалось його впорядкування та пошукова робота, спрямована на відновлення історичної пам’яті та імені загиблого солдата.
Офіцерами Інституту досліджено багато архівних матеріалів Харківського обласного військового комісаріату та Державного архіву Харківської області, опитано місцевих жителів у селах Рідний Край та Довжик Золочівського району, поблизу яких знайдено поховання невідомого солдата. До пошуку активно доєдналася Харківська громадська організація «Військові меморіали Схід».  Завдяки спільній кропіткій роботі було встановлено ім’я невідомого солдата – Альохін Володимир Петрович, гвардії рядовий 25 гв. стрілецької дивізії, який загинув 5 вересня 1943 року, захищаючи Харківщину.
В урочистому заході, присвяченому встановленню пам’ятного знаку на місці поховання загиблого солдата взяли участь керівники та офіцери Інституту, представники місцевої ветеранської організації, селищної ради та закладу освіти. Зі словами подяки до особового складу Інституту за внесок у справу по вшануванню пам’яті загиблих у Другій світовій війні звернулися голова ради ветеранів с. Довжик Віра Зінченко та голова Довжанської сільської ради Золочівського району Харківської області Валентина Коник.
Тему увічнення пам’яті загиблих воїнів було продовжено на круглому столі, який 22 червня відбувся на базі наукової бібліотеки НЮУ імені Ярослава Мудрого, де майбутні офіцери зустрілися із членами редакції видання «Книга пам’яті України» та головою громадської організації «Військові меморіали “Схід”».Учасники заходу поділилися з курсантами досвідом, зокрема, методикою пошукової роботи загиблих під час Другої світової війни та ознайомили їх з узагальненими матеріалами, які увійшли  до «Книги пам’яті України». Курсанти уважно і з неприхованим інтересом прослухали розповідь про полеглих за Україну героїв, імена яких увічнені в Книзі, особливе місце серед яких відведено Герою України, першому проректору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого –  Сташису В.В.
Співробітники редакції передали до фонду наукової бібліотеки НЮУ імені Ярослава Мудрого збірки «Книги пам’яті України» різних років.
У заходах до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни взяв участь т.в.о. начальника Інституту полковник Віктор Скубак, який у своєму виступі зазначив, що подальший пошук та встановлення імен загиблих у роки Другої світової війни – справа честі курсантів та офіцерів СБ України та відповідальних державних установ.