В Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України пройшла наукова конференція, присвячена 68-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників

09-10-2012, 16:29

У заході взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, органів державної безпеки, наукові співробітники Харківського історичного музею, науково-педагогічний склад та курсанти Інституту.

Спогадами про героїчний внесок українського народу в перемогу над фашизмом з курсантами поділився почесний громадянин міста Харкова, учасник визволення України від нацистських загарбників, полковник у відставці Іван Никифорович Питіков.

Полковник у відставці Михайло Петрович Гриценко, заступник голови Харківської обласної організації ветеранів органів державної безпеки, ветеран бойових дій у ДРА, розповів про практичний досвід слідчої роботи щодо виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності зрадників Батьківщини та поплічників фашистів у післявоєнні роки.

Наукові співробітники Харківського історичного музею висвітлили дослідницьку роботу, котра ведеться на Слобожанщині по увіковіченню пам’яті наших співвітчизників, загиблих під час Великої Вітчизняної війни.

Свої науково-дослідницькі роботи представили також й курсанти Інституту, які виступили з повідомленнями про роль органів державної безпеки у формуванні партизанських загонів та підпільних організацій на окупованих території України, а також діяльність підрозділів СМЕРШ у роки Великої Вітчизняної війни.

Учасники конференції вшанували пам’ять визволителів України від фашистських загарбників, поклавши квіти до пам’ятника партизанам та підпільникам Харківщини.