В Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Університету проведено комплекс заходів присвячених 72-й річниці закінчення Другої світової війни та Дня партизанської слави

26-09-2017, 09:23

У навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 21 вересня 2017 року проведено тематичну лекцію з Головою Харківського обласного Комітету Міжнародного Українського Союзу учасників війни полковником Конюшенком Петром Омеляновичем, під час якої було обговорено, зокрема,  неоціненний внесок українського народу у Перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, а також значення партизанського руху в Україні.

22 вересня курсанти Інституту взяли участь у конференції з нагоди 72-ої річниці закінчення Другої світової війни та Дня партизанської слави, яка проводилася за участю ветеранів, викладачів та студентів вищих навчальних закладів м.Харків. Того ж дня, курсанти курсу  військовослужбовців-жінок відвідали за місцем проживання учасника партизанського руху кавалера орденів «За мужність» та «За заслуги» ІІІ ступеня – Пєтухова Олексія Петровича, який у складі партизанських загонів Федорова О.Ф. та Ковпака С.А., брав участь у боях за Харківщину та Сумщину.

24 вересня за участю курсантів 1-го курсу бакалавріату, 1-го курсу магістратури та курсу військовослужбовців-жінок проведено тематичний патріотичний захід, присвячений пам’яті загиблих підпільників та партизанів Харківщини. Курсанти мали можливість відвідати місця бойової слави і музейні комплекси Харківської області за маршрутом с.Таранівка – с.Соколово (Зміївський район, Харківської обл.): Таранівський музей гвардійців-широнинців, братські могили воїнам, які загинули у боях біля с. Таранівка, де вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та провели ритуал покладання квітів. Також здійснено піший перехід за цим маршрутом  з відпрацюванням тактичних прийомів, елементів військової топографії та медицини. По закінченню на курсантів чекала польова каша.

У самому с.Соколово курсанти відвідали музей бойового братерства та переглянули експозиції, присвячені бойовому хрещенню чехословацького батальйону під командуванням підполковника Людвіга Свободи, унікальну діораму, яка наглядно демонструє масштаби боїв та героїзм захисників Харківщини, а також новостворену експозицію присвячену антитерористичній операції на сході України.