В.Я.Тацій − 25 років на посту ректора!

30-06-2012, 13:48

На перших в історії Харківського юридичного інституту виборах ректора у 1987 р. керівником вузу одноголосно було обрано Василя Яковича Тація. Відтоді він вже 25 років у керма Університету за підтримки команди однодумців веде величезний колектив викладачів і співробітників до нових здобутків.

«Думаю, що підводити підсумки − ще зарано. Мене виховали чудові традиції нашого навчального закладу. Сильна наукова школа, динамічний розвиток, постійна і напружена праця колективу, помножені на зважений консерватизм, відповідальність і моральність − ось на чому тримається успіх, авторитет і визнання нашого вузу. Але дуже важливо не зупинятися на досягнутому», − сказав В.Я.Тацій.

Очолюючи Університет, В.Я.Тацій вніс значний внесок у розвиток традицій вітчизняної академічної науки, в появу нових дослідних шкіл. І сьогодні приділяє багато уваги підтримці передових наукових напрямів, пов’язаних з вирішенням пріоритетних завдань модернізації і вдосконаленням правової системи. У нашій країні і за кордоном Василь Якович користується високим авторитетом як видатний учений, талановитий дослідник і керівник. Самої щирої поваги заслуговують його багаторічна плідна діяльність на посту ректора Університету, значущий внесок у збереження і розвиток кращих традицій юридичної науки.

За його ініціативи у складі Університету з’явилися нові інститути та факультети: Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України, Інститут підготовки слідчих кадрів для МВС України, Інститут підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України, військово-юридичний факультет, господарсько-правовий факультет, факультет підготовки кадрів для Міністерства юстиції України, факультет підготовки юристів для МЗС України, факультет підготовки кадрів для Державної пенітенціарної служби України, факультет підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду України та ін.

У 1987 р. в Університеті працювали 285 викладачів, а в 2012 р. вуз представляють вже понад 800 викладачів (загальна чисельність зросла в 2,8 рази).

Матеріальна база збільшилася більш ніж у 5 разів. Якщо в 1987 році площа учбових корпусів становила близько 20 000 кв.м, то сьогодні − 120 000 кв.м. В даний час загальна матеріальна база вузу, яка має у своєму складі 17 учбових корпусів, 15 гуртожитків, спортивні та культурно-розважальні центри, Палац студентів, лікувально-оздоровчі комплекси тощо становить 230 000 кв.м.

Привітати ректора прийшли викладачі та співробітники Університету, представники влади, почесні гості, колишні випускники.

Також у цей день було чимало телефонних поздоровлень та святкових телеграм. Василя Яковича привітали: Голова Конституційного Суду України А.С.Головін, Голова Верховного Суду України П.П.Пилипчук, Голова Державної судової адміністрації України Р.І.Кирилюк, Голова Державної пенітенціарної служби О.В.Лісіцков, Президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Л.В.Губерський, випускники Університету різних років та багато інших.