В Університеті проведено IV Всеукраїнський конкурс навчальних судових дебатів з податкового права

02-05-2018, 20:47
Захід відбувся за ініціативи першого віце-президента Національної академії правових наук України Миколи Кучерявенка.
Організатори – кафедра фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Адвокатське об’єднання «Шкребець та партнери», журнал «Вісник. Офіційно про податки» та ГУ ДФС у Харківській області.
Оцінювали команди провідні фахівці в сфері податкового права: партнер юридичної компанії Crowe LF Ukraine Дмитро Михайленко; керуючий партнер Адвокатського об`єднання «Шкребець та партнери», кандидат юридичних наук Євгеній Шкребець; головний редактор журналу «Вісник. Офіційно про податки» Марія Данюк; заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Олег Німий. Модератор – асистент кафедри фінансового права, кандидат юридичних наук Євген Смичок.
З вітальним словом до присутніх звернулися організатори заходу, члени журі і роз’яснили цьогорічні нововведення у правилах змагань.
По традиції команди (загалом 12) розподілилися за ролями: платник податків і контролюючий орган.
Кожна команда представила вироблені правові позиції, підкріплені переконливими аргументами. Лише 7 хвилин на виступ, одне питання опоненту (задля можливості надати влучні контраргументи).
Вперше за історію Всеукраїнського конкурсу Навчальних судових дебатів з податкового права, переможцями стали одразу дві команди: команда «Duty free», у складі Сергія Фєдєчкіна та Катерини Луханіної (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції, 5 курс), а також об’єднана команда Студентського наукового товариства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Юридична громада», членами якої є Олексій Ганжа (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції, 5 курс) та Інокентій Миславський (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції, 2 курс).
ІІ друге місце посіла команда «Бойові фіскалята» у складі Миколи Ахбаша, Наталії Степової і Владислава Свєтлова.
Члени команди «Вартові закону» Наталія Гайдук, Богдан Атаманюк, Данило Степанов здобули ІІІ місце.
Введено нову номінацію «Застосування податкового законодавства», переможцями якої стали дві команди – «F[law]er», єдиним представником якої була Дар’я Салгалова, а також Команда «Double Trouble» у складі Альбіни Савінової та Олександри Паращенко.
Нагороджував переможців Начальник ГУ ДФС у Харківській області, радник податкової та митної справи І рангу Микола Рибаков, який побажав успіхів кожному учаснику та запропонував приєднатися до лав ДФС після завершення магістратури з метою захисту державних інтересів у сфері податкових правовідносин.
Цінні подарунки були вручені головою Науково-консультативної ради ГУ ДФС у Харківській області, асистентом кафедри фінансового права Євгеном Смичком.
Головний спонсор Конкурсу, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Шкребець та партнери» Євгеній Шкребець подякував студентам за активну участь у відстоюванні прав та інтересів платників податків, запропоновував проходження стажування переможцям і нагородив їх грошовими подарунками від імені Адвокатського об’єднання «Шкребець та партнери».
Член журі Марія Данюк подарувала Національному юридичному університету імені Ярослава Мудрого безоплатну річну підписку на журнал «Вісник. Офіційно про податки», а кожному з переможців Податкові кодекси України, Кодекси адміністративного судочинства України, а також унікальні видання журналу «Вісник. Офіційно про податки».