В Університеті відбулися заходи з нагоди Європейського дня цивільного правосуддя

27-10-2017, 17:13

На святкування Європейського дня цивільного правосуддя зібралися  науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, інших наукових організацій і установ, практики, а саме: адвокати, нотарі, представники служби пробації, судді та ін., а головне – студенти.

Звертаючись до присутніх, проректор з навчально-методичної роботи Університету В.В.Комаров наголосів, що цій день відзначають в країнах континенту з 2003 року за рішенням Ради Європи та Європейської комісії. Ідея свята полягає у підвищенні рівня довіри громадян до судів і ліквідування зони відчуження, що утворилася між суспільством й судовою системою, зробити цивільне судочинство реально доступним для громадян.

Свій виступ  Вячеслав Васильович продовжив презентацією авторського проекту  –  «Школа професора Комарова», яка створена при кафедрі цивільного процесу Університету для цільової аудиторії: студентів, викладачів, правників  для обговорення актуальних проблем юридичної освіти, юридичної науки й юридичної практики.

Місія  проекту – просування у професійне середовище високих стандартів і авторських методик й інновацій в освітній діяльності й наукових дослідженнях, мета – створення інтелектуального майданчика для обміну ідеями, інформацією, досвідом, поширення кращих професійних практик,  досягнень вітчизняної та світової юриспруденції.

Новизну проекту, його креативність та перспективність відзначили завідувач кафедри кримінального права №2 Університету М.І.Панов і адвокат Л.С.Цибулько.

Після презентації В.В.Комаров запросив усіх бажаючих  на відкриту лекцію, яку прочитав асистент кафедри цивільного процесу С.О.Кравцов «Судовий контроль за порядком виконання судових рішень. Добровільне виконання рішення МКАС та умови його формування».

У завершення проведено колоквіум «Питання застосування й імплементації Європейської конвенції з прав людини і основоположних свобод у цивільному судочинстві та новел до Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства»  за участі суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, суддів апеляційного суду Харківської області, Господарського суду Харківської області, професорського-викладацького складу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та інших вищих навчальних закладів.

Із доповідями виступили: суддя Апеляційного суду Харківської області Л.А.Швецова – «Практичні аспекти впровадження присудової медіації», заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ М.Є.Червинська − «Проблемні питання судового контролю за виконанням судових рішень», доцент кафедри нотаріального та виконавчого процесу та адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка І.О.Ізарова – «Спрощене позовне провадження цивільного судочинства: зарубіжний досвід та українські перспективи» та ін.