В Університеті відбувся фінал німецько-українського проекту «Молодь дебатує»

12-12-2017, 13:14

Організатори: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та організація Internationales Haus Sonnenberg.

10 грудня завершився фінал всеукраїнського проекту «Молодь дебатує», в якому взяли участь близько 400 школярів і школярок з 25 шкіл із 8 регіонів країни.

Особливістю німецької методики Jugend debattiert, яка використовується в проекті, є вибір теми для дебатів: вона має бути актуальною, суспільно важливою, мати чітко визначені  часові межі і формулюватися як питання, на яке можна відповісти «так» або «ні» . Саме на позиціях «За» і «Проти» повинні стояти учасники дебатів, по двоє з кожної сторони. У фіналі обговорювали: «Чи потрібно в Україні виборче право замінити виборчим обов’язком з 2019 року?». Фіналістами 2017 року стали Максим Чеботарьов (Дніпровська спеціалізована школа №23), Дар’я Баглай (Краматорська ЗОШ №25 з профільним навчанням), Володимир Сидоренко (Конотопська гімназія) та Ярема-Лука Єлейко (Львівська спеціалізована ЗОШ №28 з поглибленим вивченням німецької мови) .

Переміг учень Дніпровської спеціалізованої школи №23 Максим Чеботарьов, який бере участь у дебатах вже третій рік поспіль, а у проекті «Молодь дебатує» – вдруге. Минулого разу він дійшов до фіналів регіональних етапів, а сьогодні – він переможець.

«Я весь цей час працював над собою, дивився відео різних турнірів в Інтернеті, сам брав участь. Познайомився з багатьма досвідченими гравцями, вони давали мені хороші поради, – ділиться секретами успіху переможець проекту. – В цілому потрібно засвоїти багато інформації і працювати над навичками. А це дуже приємний процес, адже я читаю книжки, дивлюся фільми, спілкуюся з людьми. І дебатую!»

Цього літа Максиму ще треба вступити до ЗВО. Для себе він вибрав Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, де й проходив фінал проекту. «Я радий бачити таких молодих, але вже дуже досвідчених гравців, – зізнався проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з навчальної роботи Юрій Барабаш. – Судячи з того, що я сьогодні почув на дебатах, вони вже готові бути студентами кращих університетів України, у тому числі й нашого».