В Академії відбулося засідання робочої групи для підготовки змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо питань студентського самоврядування)

03-03-2010, 12:13

3 березня в Академії відбулося засідання робочої підгрупи для підготовки змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо питань студентського самоврядування).

У заході брали участь проректор НЮАУ імені Ярослава Мудрого В.В.Комаров (голова робочої підгрупи), радник Міністра освіти і науки України Д.В.Кулібаба, експерти – завідувач кафедри трудового права В.В.Жернаков та завідувач кафедри конституційного права України Ю.Г.Барабаш, а також представники студентського самоврядування з різних регіонів України, які зібралися, щоб обмінятися думками щодо змін до Закону України “Про вищу освіту”, що сприятимуть реалізації прогресивних принципів Болонського процесу в Україні. На засідання запрошено іноземного експерта, професора Університету Гертфордшіру (Велика Британія) Алана Янгмена.

В Законі передбачається розширити повноваження і функції студентського самоврядування з метою підвищення його ролі у діяльності вищих навчальних закладів. Для цього пропонується конкретизувати порядок формування, сфери та напрями діяльності органів студентського самоврядування, встановити представницькі квоти студентів, аспірантів та курсантів у вчених та педагогічних радах вищих навчальних закладів, факультетів і відділень, визначається і забезпечується право самостійно формувати свою структуру, затверджувати Положення та інші статутні документи. Учасники засідання висловили свої думки щодо студентського самоврядування в Україні, необхідності змін у Законі України “Про вищу освіту”.