Відбулося урочисте вручення сертифікатів учасникам СОП «Теорія та практика медіації»

04-06-2018, 22:08
2 червня 2018 року в Університеті відбулося урочисте вручення сертифікатів на СОП «Теорія та практика медіації». Участь у цьому заході взяли проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш, голова Європейського центру верховенства права, доцент кафедри адміністративного права Дмитро Лученко, а також викладацький склад програми.
На початку заходу координатор СОП «Теорія та практика медіації», асистент кафедри адміністративного права Олександр Сидєльніков привітав усіх присутніх та зазначив, що вказана програма є першою в Україні академічною платформою з підготовки медіаторів, яка була успішно реалізована в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, а викладачам Університету вдалося підготувати близько ста медіаторів з числа студентів, адвокатів, суддів та правників з різних регіонів України.
Проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш висловив вдячність викладачам, які активно долучилися до організації вказаного проекту: асистенту кафедри цивільного процесу Тетяні Цувіній, асистенту кафедри адміністративного права Олександру Сидєльнікову, доценту кафедри соціології та політології Валентині Воднік, доцентам кафедри кримінального процесу Олександру Дроздову та Ануш Туманянц, асистентам кафедри кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Євгену Повзику і Олені Резніковій, а також запрошеному практикуючому медіатору Аліні Сергєєвій.
Також Юрій Григорович зазначив  на важливості навчання на цій програмі не лише студентів, а й практикуючих адвокатів та суддів, які згодом зможуть застосувати вказані знання у своїй практичній діяльності. Альтернативні способи вирішення спорів стали надзвичайно актуальними для вітчизняних правників після конституційної реформи в сфері правосуддя, якою було закладено фундамент для запровадження обов’язкового досудового порядку вирішення спорів, а також після внесення змін до процесуальних кодексів, якими було запровадження новий інститут врегулювання спору за участю судді. Крім того, парламент проводить активну діяльність із прийняття остаточної редакції Закону України «Про медіацію». У зв’язку з цим, Університет, як зазначив Юрій Григорович, не буде стояти осторонь цих процесів та продовжить діяльність із підготовки висококваліфікованих спеціалістів в сфері медіації, які зможуть на практиці реалізовувати медіацію та інші альтернативні способи вирішення спорів.
Також перед присутніми виступив голова Європейського центру верховенства права Дмитро Лученко, який подякував учасникам за інтерес до програми, а також висловив сподівання, що діяльність майбутніх медіаторів буде сприяти утвердженню в нашому суспільстві культури мирного вирішення конфліктів. Також, Дмитро Валентинович разом з Юрієм Григоровичем вручили сертифікати студентам Альбіні Савіновій та Олександру Семаку, які були переможцями стипендіального конкурсу есе на тему «Правосуддя та медіація», організованому Університетом спільно з Європейським центром верховенства права та отримали змогу навчатися на вказаній сертифікатній програмі безкоштовно.