Відбулося підписання меморандуму про партнерство та співробітництво Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з Харківським кластером інформаційних технологій

25-12-2015, 17:09

Відкрив захід ректор Університету В.Я.Тацій, який відзначив важливість впровадження програми ІТ-право у світлі стрімкого розвитку галузі інформаційних технологій, яка дуже потребує професійних, кваліфікованих юристів, які розуміють сутність правовідносин в даній сфері, можуть передбачити та оцінити ймовірні ризики і переваги. У своїй промові Василь Якович наголосив на значущість підписання меморандуму з організацією, яка представляє інтереси багатьох ІТ-компаній регіону для подальшого розвитку різних форм співпраці. Для цієї співпраці дійсно відкриваються великі перспективи. Особливо ректор звернув увагу на розвиток мовної компетенції у ІТ-галузі, яка перенасичена спеціальною  вузькофаховою  термінологією.

Проректор з навчальноъ роботи Ю.Г.Барабаш розповів про ідею програми та виразив сподівання на її подальший розвиток у співпраці з американським партнером Чарльзом К.Уайтедом, професором Школи права Корнельського університету.

Від Університету меморандум підписав ректор В.Я.Тацій, від ІТ-кластеру – виконавчий директор Н.О.Виноградська.

Сторони домовились про важливі напрями та форми співпраці, у тому числі навколо впровадження першої в Україні сертифікатної програми з підготовки юристів, що спеціалізуються в галузі інформаційних технологій.

Після урочистого підписання меморандуму відбулося вручення сертифікатів про проходження навчання за програмою ІТ-право та подяк всім залученим для її проведення фахівцям – представникам інших університетів, ІТ-компаній, державних установ та органів.

Від Харківського ІТ кластеру виступили виконавчий директор Н.Виноградська, керівник компанії VIDEAL, один із співзасновників кластеру Д.Яковлєв,  голова правового  кластеру, директор юридичного департаменту AltexSoft І.Погребняк, які звернули увагу на проблему недостатньої забезпеченості юристами ІТ-компаній України. Вони привітали перших випускників з успішним закінченням навчання та запевнили їх у перспективах  подальшого працевлаштування.

В кінці заходу виступила керівник програми О.Е.Сімсон, яка виразила подяку керівництву Університету за ідею впровадження інноваційних освітніх програм, всім партнерам та інструкторам програми, американським колегам професорам із Школи права Корнельского Університету, Фордхемського університету, Гарварду, блискучим юристам провідних юридичних компаній, що спеціалізуються у галузі ІТ: Dentons, Wilson Sonsini, Cooley Godward, WilmerHale, Pepper Hamilton та особливу подяку професору Чарльзу К.Уайтхеду, двигуну програми ІТ-право з американської сторони.