Відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Правові засади діяльності правоохоронних органів»

20-12-2016, 14:48

Організатори: Асоціація фахівців з безпекознавства, Головне управління Европейської поліцейської асоціації України в Харківській області, Слідчо-криміналістичний інститут, кафедра адміністративного права і адміністративної діяльності та кафедра адміністративного права Університету.

У заході взяли участь: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Академія Міністерства внутрішніх справ Республіки Біларусь (Республіка Білорусь, м. Мінськ), Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук (м.Київ); практичні працівники (Європейська поліцейська асоціація України в Харківської області, Асоціація фахівців з безпекознавства, Лабораторія мирних рішень); студенти НЮУ імені Ярослава Мудрого (м. Харків); учнівська молодь (Харківська гімназія № 6 «Маріїнська гімназія»).

Із вітальним словом виступив директор Слідчо-криміналістичного інституту Є.О.Алісов, який відмітив важливість та актуальність проведення конференції.

Учасниками заходу наукові доповіді та повідомлення були представлені за наступними дискусійними панелями:

1. Теоретичні та конституційно-правові засади захисту прав людини органами публічної влади;
  2. Організація судових та правоохоронних органів, основи прокурорської діяльності;
  3. Загальна характеристика правоохоронної діяльності;
  4. Правоохоронні послуги;
  5. Фінансово-правові та матеріальні проблеми забезпечення діяльності правоохоронних органів;
  6. Міжнародні стандарти організації та функціонування правоохоронних органів;
  7. Інші питання діяльності правоохоронних органів.

У рамках роботи конференції було презентовано та обговорено основні положення монографії О.В.Анпілогова, кандидата юридичних наук, Почесного працівника прокуратури України «Структурне реформування територіального та галузевого управління регіональним комплексом: адміністративно-правовий аспект».

Із науковими доповідями та повідомленнями на пленарному засіданні виступили: автор та організатор громадської ініціативи «Лабораторія мирних рішень» А.П. Копіна – «Діалог силових структур та громадськості»; кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри адміністративного права Університету О.Б.Червякова – «Використання персональних даних Національною поліцією:  вітчизняне законодавство та міжнародні стандарти»; керівник Головного управління Європейської поліцейської асоціації України в Харківській області П.В.Овсянніков – «Облік системних питань при реформуванні правоохоронних органів» та ін.

Учасниками заходу було схвалено резолюцію, яка містить ряд конкретних рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства з питань внесення змін до діючого законодавства України.

Наприкінці заходу учасників нагороджено подяками директора Слідчо-криміналістичного інституту Університету Є.О.Алісова та керівника Головного управління Європейської поліцейської асоціації України в Харківській області П.В.Овсяннікова за активну участь у заході.