Відбулася презентація книги «Повернення в Царгород»

15-03-2016, 16:25

Організатор – кафедра історії держави і права України та зарубіжних країн.

Захід відкрив проректор з наукової роботи А.П.Гетьман, який зазначив, що презентація проходить за допомогою благодійного фонду сприяння ініціативам всеукраїнської газети «День». Анатолій Павлович окрема зупинився на тому, що  книга стосується самобутності українців, зв’язків з європейськими цивілізаціями, культурою, традиціями управління, але подано так, що видання буде цінним не лише для фахівців, а й для пересічних громадян.

 «Повернення в Царгород» презентував один із авторів  С.І. Кот, який зазначив, що матеріал, викладений в книзі,  охоплює досліджені не в повному обсязі теми Візантії й Давній Русі, Козацької України та Османської імперії. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей та одночасно відокремлює їх від так званого «русского мира». Тому, безумовно, вона змусить читача замислиться над власним  місцем у цьому світі, а можливо змінити громадську позицію.

У презентації взяли участь президент благодійного фонду сприяння ініціативам всеукраїнської газети «День» М.С.Гриценко, науковий співробітник Інституту історії НАН України, редактор відділу «Історія і Я» газети «День» І.Р.Сюндюков, автор статей С.І.Кот, завідувач кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн В.Д.Гончаренко, професор кафедри Г.Г.Демиденко.

Десяти найактивнішим учасникам зустрічі вручені книги.