Відбулася науково-практична конференція «Євроатлантична інтеграція України: свідомий вибір моделі безпеки»

06-11-2017, 11:11

Організатори: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідний інститут Державного будівництва та місцевого самоврядування,  Харківська обласна державна адміністрація.

Захід проводився з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору.

У роботі конференції взяли участь провідні науковці вітчизняних навчальних і науково-дослідних закладів: Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідного інституту Державного будівництва та місцевого самоврядування, Харківського Національного університету внутрішніх справ, Національної академії Національної гвардії України, керівництво та фахівці Військової прокуратури Харківського гарнізону, аспіранти, студенти та курсанти.

Присутніх привітали проректор з наукової роботи  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.П.Гетьман, начальник військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, С.М.Мельник, завідувач кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого І.В.Яковюк.

Зокрема, А.П. Гетьман наголосив, що підписання Хартії в 1997 р. відкрило нову сторінку між Україною та НАТО. З моменту підписання документу відносини України з НАТО еволюціонували від багатовекторності і позаблоковості до прискореної інтеграції в європейські та євроатлантичні структури.  Реалізація положень Хартії на сучасному етапі полягає у формуванні системи державного управління в сфері євроатлантичної інтеграції, законодавчому забезпеченні євроатлантичного курсу, активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо НАТО серед українського суспільства. Тому проведення таких заходів покликано сприяти формуванню виваженої та ефективної політики нашої держави у розбудові системи її безпеки та підтвердженню євроатлантичного курсу її зовнішньої політики.

Під час конференції з доповідями виступили: доцент кафедри конституційного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого   Ф.В.Веніславський, який висвітлив конституційні засади Євроатлантичної інтеграції України; доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.Я.Трагнюк, яка зосередила увагу на правовому регулюванні питань військового та оборонного співробітництва України та ЄС у світлі реалізації Глобальної стратегії ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки; завідувач кафедри загальновійськових та правових дисциплін Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Л.В.Зіняк, який звернув увагу  на окремі аспекти співробітництва України та ЄС; завідувач кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого І.В.Яковюк, який розкрив роль США в системі європейської безпеки; завідувач кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Т.М.Слінько, яка надала характеристику євроатлантичній моделі інформаційної безпеки у світлі сучасних потреб України.

З цікавими доповідями виступили й студенти та курсанти: Олександр Карпов, студент 2 курсу Інституту підготовки кадрів  до органів юстиції України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Генезис спільної зовнішньої політики і політики безпеки Європейського Союзу»; Микола Ахметханов, курсант 5 курсу військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Створення органів військової юстиції в Україні на зразок деяких країн членів НАТО: міжнародно-правовий аспект»;  Інна Хатунцева, курсант 5 курсу військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Співробітництво України та Європейського Союзу у сфері воєнної безпеки»; Богдана Турчик, курсант 2 курсу військово-юридичного факультету Національного юридичного Університету імені Ярослава Мудрого «Україна у структурі сучасних міжнародних відносин: свідомий вибір моделі безпеки»; Олена Рибицька, курсант 5 курсу військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Взаємодія з європейськими партнерами щодо відновлення територіальної цілісності України»  та інші.

За підсумками роботи конференції видано збірник статей та доповідей.