Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Конституція України – основа розбудови правової демократичної соціальної держави та формування правової системи»

24-06-2011, 08:18

23 – 24 червня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Конституція України – основа розбудови правової демократичної соціальної держави та формування правової системи», присвячена 15-річчю Конституції України.

Організатори заходу: Адміністрація Президента України, Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» та Національна академія правових наук України.

У роботі конференції брали участь: радник Президента України – керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.І. Ставнійчук, заступник голови Конституційного суду С.М.Винокуров, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Є.Є.Савін, голова Харківської обласної ради С.І.Чернов, державні діячі, керівники судових та правоохоронних органів, провідні науковці, представники громадськості.

Із вступним словом виступив президент Національної академії правових наук України, ректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», академік НАН України В.Я.Тацій.

Тематичні напрями конференції:

• актуальні проблеми розвитку правової демократичної держави в Україні;
  • судова влада як гарант захисту конституційних прав та свобод громадян;
  • реалізація норм Конституції України в галузях права.

У ході роботи висвітлені найбільш актуальні проблеми реалізації Конституції, становлення в Україні конституціоналізму на демократичних засадах, забезпечення прав людини і громадянина, функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування, а також перспективні напрямки вдосконалення Конституції.

За результатами роботи прийняті рекомендації щодо подальшого вдосконалення конституційного законодавства України.