Відбувся круглий стіл, присвячений 80-річчю з дня народження професора Володимира Серафимовича Зеленецького (1937-2013)

06-02-2017, 18:05

IMG_0236Організатори − кафедра кримінального процесу і кафедра кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Університету.

У роботі заходу взяли участь науковці кафедр кримінального права, криміналістики, кримінології та кримінально-виконавчого права, організації судових та правоохоронних органів Університету, вчені провідних вітчизняних навчальних та науково-дослідних закладів.

З вітальними словами звернулася завідувачка кафедри кримінального процесу Університету О.В.Капліна: «Сьогоднішній круглий стіл присвячено світлій пам’яті нашого вчителя − професора В.С.Зеленецького. Пройшло три роки, як пішов з життя Володимир Серафимович. Ми ніколи не забудемо своїх вчителів, їх основні праці і завжди намагатимемося познайомити з ними наше молоде покоління, навчити цінувати та віддавати шану тим ученим, які стояли у витоків юридичної освіти і науки в нашому виші».

На засіданні виступили: завідувач відділу дослідження проблем кримінального процесу, криміналістики та судоустрою НДІ вивчення проблем злочинності імені В.В.Сташиса Л.М.Лобойко (учень В.С.Зеленецького), провідний науковий співробітник НДІ вивчення проблем злочинності імені В.В.Сташиса Н.В.Глинська та завідувачка кафедри кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Університету О.Г.Шило.

Л.М.Лобойко висловив подяку членам кафедри за те, що вони пам’ятають і проводять захід на честь видатного вченого: «У нас спільні вчителі, і не просто вчителі, а люди, які зуміли для нас стати Вчителями з великої літери». Він розповів про людські якості Володимира Серафимовича, індивідуальний підхід, різноплановість, цікаві методологічні настанови, його боротьбу з плагіатом тощо.

Н.В.Глинська зазначила: «Кожен з нас знав його як людину, що мудро розставляла пріоритети. Особисто мені він дав певний базис, і я завжди відчуваю його підтримку».

О.Г.Шило розповіла про унікальне наукове планування Володимира Серафимовича та вміння мотивувати людей.

Довідка: Зеленецький Володимир Серафимович (1937-2013), доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України, академік Міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності суспільства, двічі лауреат Премії імені Ярослава Мудрого, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України, професор кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.