Проведено круглий стіл «Моріц Маркович Гродзинський – засновник харківської школи кримінального процесуального права (до 130-річчя від дня народження)»

01-12-2017, 13:42

Організатор: кафедра кримінального процесу Університету.

Учасників привітали: проректор з навчально-методичної роботи Університету В.В.Комаров і завідувач кафедри кримінального процесу О.В.Капліна.

Професор В.В. Комаров, зокрема, зазначив: «Якщо говорити про імідж будь-якого університету, то він формується завдяки здобуткам особистостей. Отже, не слід забувати  своїх вчителів та наставників, віддаючи їм шану, оскільки впродовж тривалого часу  вони стояли у витоків юридичної освіти і науки в нашому виші, треба самим вивчати основні їх праці і знайомити з ними молоде покоління».

Професор О.В.Капліна сказала: «Ім’я засновника харківської школи кримінального процесуального права Моріца Марковича Гродзинського несправедливо забуте. Починаючи роботу по відновленню його наукової спадщини, ми намагалися крок за кроком відстежити творчий шлях вченого, зрозуміти вектори  наукового пошуку. Ми знайшли біля 30 загублених у часі статей, відновили фотографії, матеріали особової справи та, навіть, місце поховання вченого». Також Оксана Володимирівна ознайомила присутніх з біографією науковця і  з цікавими фактами його життя.

Своїми спогадами поділилася професор кафедри криміналістики В.О.Коновалова, яка особисто знала М.М.Гродзинського. «Я можу говорити про Моріца Марковича як про людину і Вчителя, який особисто запросив мене в аспірантуру. Він був талановитим і вимогливим педагогом, чудовим лектором, оратором, турботливою та чуйною людиною».

Завідувач відділу рідкісної книги наукової бібліотеки О.О.Будецька розповіла, як по крихтам з різних  джерел збирали факти наукового життя М.М.Гродзинського і закликала як викладачів так і студентів долучитися до відновлення спадщини видатного вченого.

Із доповідями виступили доцент Т.М.Мирошниченко – «На початку творчого шляху: перші статті М.М. Гродзинького»; асистент Д.О.Шингарьов – «Проблеми отримання достовірних показань свідків у працях М.М.Гродзинського»; доцент В.М.Трофименко – «Обвинувачення та його доцільність у кримінальному провадженні» та ін.